Вірменія

12.03.2021-16.03.2021

Є чоловіче та жіноче підселення

 

5-денний авторський авіатур ВІРМЕНІЯ

Єреван, Вагаршапат (Ечміадзін), Звартноц, Арарат, Хор Вірап, Арені, Нораванк, Печера Птахів, Діліжан, Агарцин, озеро Севан, Севанаванк, Гарні, Гегард, Симфонія каменів

 

Вартість туру з людини при двомісному розміщенні 375 EUR 

Міжнародний переліт ВКЛЮЧЕНО!

 

День 1 (12.03.2021)

14:05 – виліт з Києва (аеропорт Бориспіль) 7кг ручної поклажі включено

18:50 – прибуття до ЄРЕВАНУ. Трансфер аеропорт – готель.

Поселення до готелю*** у центрі міста (двомісні номери) Знайомство з вірменською кухнею в одному із затишних ресторанчиків міста.

Прогулянка по вечірньому Єревану.

 

День 2 (13.03.2021)

Сніданок

09:00 – ЄРЕВАН – автобусно-пішохідна екскурсія по столиці країни. Єреван - дивовижне місто, оточене з трьох сторін горами, а з четвертої - долиною річки Аракс. Це одне з найдавніших міст світу. У 782 році до н.е. його заснував цар Урарту Аргішті І. Разом з історичними даними вірменські легенди свідчать, що місто заснував Ной, вигукнувши: «Еревац!», дослівно - «вона з'явилася», коли побачив повсталу з води вершину Малого Арарату. Вірмени вірять, що залишки ковчега до сих пір спочивають десь на вершині великої гори. Сучасний Єреван приголомшує своєю красою: майже всі будівлі зведені з місцевого каменю, відтінки якого вражають своєю різноманітністю, а через все місто, в мальовничій долині, тече річка Раздан.

13:00 – ВАГАРШАПАТ — церковна столиця Вірменії, одне з п'ятьох найбільших міст країни. Під час екскурсії познайомимося з історією прийняття християнства у Вірменії, відвідаємо ранньохристиянські монастирі Вірменської Апостольської Церкви. Однією з найдавніших пам'яток християнства є Ечміадзінський Кафедральний Собор, побудований на початку IV століття після проголошення християнства державною релігією. Поруч з ним розташовані храми VII століття - Ріпсіме і Гаяне. У 5 км від Ечміадзіна знаходиться найяскравіша пам'ятка середньовічного вірменського мистецтва - чудовий Храм ЗВАРТНОЦ, побудований в VII столітті. На жаль, як і більшість інших стародавніх вірменських храмів, Звартноц дійшов до наших днів лише в руїнах, повністю зруйнований потужним землетрусом в X столітті. Але навіть руїни цього храму дають нам уявлення про його рідкісну красу і велич.

17:00 – повернення до готелю. Вільний час

За бажанням – екскурсія на кон’ячний завод «Ной» з дегустацією. Саме тут розпочалася історія коньячної справи, а в радянські часи цей завод був частиною заводу Арарат. Під час екскурсії спустимося на глибину 30 м, нам покажуть підвали і підземний хід, дадуть спробувати 2 види коньяку і вино.

 

День 3 (14.03.2021)

Сніданок

Прямуємо до підніжжя легендарної біблійної горі АРАРАТ та відвідуємо монастир ХОР ВІРАП, що знаходиться біля самого кордону Вірменії з Туреччиною, на пагорбі в околицях села Покр Веді. У давнину саме на цій території розташовувалося місто Арташаті - стародавня столиця Вірменії. Про цю унікальну архітектурну пам'ятку знає кожен вірменин, адже монастир є місцем паломництва, одне з найбільш шанованих у Вірменії, священне для Вірменської Апостольської Церкви. Хор Вірап був споруджений в період з VI по XVII століття над підземеллям, де нудився хреститель Вірменії - Святий Григорій Просвітитель за поширення християнства.

Після відвідин монастиря ми з вами вирушаємо до винної столиці Вірменії - село АРЕНІ Щороку на початку вересня винороби з усієї країни з'їжджаються сюди зі своєю продукцією, і влаштовують справжнє свято вина. У селі постійно працює три винних заводи. Один з них ми відвідаємо і продегустуємо традиційні вірменські вина з винограду і з фруктів, в тому числі з гранату.

Наступний у нашому переліку - монастир в червоних скелях - НОРАВАНК. Шлях до нього лежить через вузьку ущелину річки Гнішек, яка теж є природною пам'яткою Вірменії. Назва монастиря перекладається як «новий монастир», адже він був заново відбудований на початку XIII століття. Ініціаторами побудови нового монастиря був князівський рід Орбелян. Скеляста гора навколо Нораванку багата печерами, одну з яку - ПЕЧЕРУ ПТАХІВ - відвідаємо. Тут абсолютно безпечно, навіть є електричне освітлення. Унікальність печери полягає у тому, що в ній археологами в 2007-2008 роках були знайдені найдавніші у світі артефакти: закрите шкіряне взуття віком 5500 років то виноробня - 6100 років.

 

День 4 (15.03.2021)

Сніданок ДІЛІЖАН користується величезною популярністю у туристів, завдяки своєму особливому, цілющому клімату і чистому повітрю. Через подібність природних умов місто іноді називають «вірменською Швейцарією». Зазирнемо на стару вулицю міста, яку відреставровано таким чином, щоб турист зміг побачити, як Діліжан виглядав в XIX столітті. Тут є гончарна майстерня, де можна спробувати зліпити з глини для себе що-небудь на пам'ять, майстерня по дереву, сувенірні лавки, автентичний готель. А на кільцевій трасі розташовується пам'ятник героям фільму «Міміно».

Поблизу Діліжана знаходиться казковий монастир АГАРЦИН, побудований з бежевого травертину і блакитного базальту. Його було засновано монахами-відлюдниками в XI столітті. У гірському лісі, де зараз стоїть Агарцин раніше жило багато диких кішок. Народження диких кішок на стародавньо вірменській мові звучить як «агар цинус». Вчені припускають, що назва цього місця започаткувала назву монастиря. У монастирі зберіглася царська усипальниця.

Вірмени називають озеро СЕВАН своїм морем, і мають рацію, адже воно займає 10% площі країни. Дзеркало води знаходиться на 1900 м над рівнем моря. Вода в озері прісна. У світі мало таких великих прісних високогірних озер.

З монастиря СЕВАНАВАНК на півострові відкривається чудовий вид на озеро. Будівлі церков побудовані з цілісних каменів чорного туфу, звідси, як вважають, і походить назва монастиря «Севанаванк» - «Чорний монастир». Обід у рибному ресторані на озері.

 

День 5 (16.03.2021)

Сніданок

Перша зупинка – біля Арки Чаренца, щоб помилуватися на легендарну біблійну гору Арарат. Арку назвали на честь вірменського поета. Далі - відвідини єдиного, що дійшов до наших днів, язичницького храму у селі ГАРНІ. Він був побудований у I столітті нашої ери у грецькому стилі. Величний храм з двадцятьма чотирма колонами нагадує нам грецький Парфенон. Ідею для його побудови вірмени запозичили у римлян, які були відомими продовжувачами грецької культури. У 1679 році храм грунтовно зруйнував землетрус. У другій половині XX століття був відновлений, його внесли до каталогу всесвітньої античної архітектури.

Неперевершений архітектурний шедевр вірменського середньовіччя, оточений ореолом загадковості і містицизму - ГЕГАРД - печерний монастир Вірменії, одна з найвизначніших пам'яткок цієї дивовижної країни. Монастирський комплекс загублений у мальовничій ущелині однієї з приток річки Азат і органічно вписаний в навколишню природню красу: значна частина могильних склепів, церков і житлових келій висічені безпосередньо у скелях і кручах. Катогіке, Авазан і Жаматун - головні церкви монастиря. Потрапивши сюди, занурюєшся у неперевершену атмосферу натхненності і віри у вищі сили.

Гегард - туристична Мекка Вірменії. І на завершення – пересаджуємося на всюдиходи і спускаємося до ГАРНІЙСЬКОЇ УЩЕЛИНИ, відомої унікальними базальтовими стовпами, які з'явилися внаслідок дії вулканічної лави. У результаті цих геологічних процесів виник приголомшливий симетричний природний пам'ятник, який також називають «СИМФОНІЯ КАМЕНІВ» або «Базальтовий Орган». Дійсно, здалеку скелі видаються схожими на гігантський орган. Дивовижність правильних форм базальтових колон приковує погляд і викликає захоплення. Адже стовпи виглядають так, ніби вони спеціально виточені людською рукою, а не природою.

17:00 – трансфер аеропорт

20:55 – прибуття до Києва.

 

 

Вартість туру з людини при двомісному розміщенні 375 EUR

 

У вартість туру включено:

  • авіапереліт та усі трансфери
  • екскурсії з місцевим ліцензованим гідом
  • готелі*** зі сніданками (розміщення у 2-місних номерах)
  • туристичні податки у готелях (city-tax)
  • користування системою Аудіо-гід

Додатково сплачується:

  • 25€ – усі вхідні квитки та дегустації (за бажанням)
  • 20€ – два обіди (за бажанням)
  • 10€ - Covid -19 страхування (15€ - туристам від 60 років)
  • негативний тест на COVID-19 англ.мовою за 72 до прильоту в Єреван