Оксамитова Каппадокія і Море

08.10.2021-14.10.2021

Група закрита

 

8-денний авіатур ОКСАМИТОВА КАППАДОКІЯ + МОРЕ

Озеро Туз, Гореме, долина Пашаба, долина Деврент, Чаталкая, Ургюп, Ортахісар, Каймакли, Учхисар, Долина голубів, Баглидере, Аванос, Адана Мерсін, Тарсус, Кизкалесі, Нарлікую, Конья, Анкара

 

Вартість туру з людини при двомісному розміщенні 440 євро

День 1 (08.10.2021)

02:55 – виліт з Києва (аеропорт Бориспіль) 8кг ручної поклажі + 20 кг багажу 05:00 – прибуття до АНКАРИ.

08:00 – 09:00 ТУЗ – друге за величиною озеро в Туреччині. Перекладається з турецької як солоне озеро. Солоність води в озері становить 340%, що навіть більше ніж у Мертвому морі! Озеро є безстічним, у нього не впадає жодна річка. Живиться від підземних джерел і опадів. Має довжину 80 кілометрів, завширшки близько 50 кілометрів і середню глибину - 2 метри. Озеро Туз просто унікальне за своєю природою! Навесні воно за рахунок зимових і весняних опадів розливається, а влітку ж, коли вода випаровується, на його поверхні утворюється щільна крига з солі, завдяки чому по озеру можна ходити пішки (!!!), що й роблять тисячі туристів з усіх куточків світу ...

12:00 – поселення до печерного готелю**** в Каппадокії.

Відпочинок.

Вільний час у ГОРЕМЕ, що з усіх боків оточений чудовими долинами, створеними природою протягом мільйонів років. Гори та скелі в околицях міста відрізняються м'якою породою туфу, яка дозволила людині перетворити ці гори на досить зручні житла. Музей під відкритим небом є найвідомішою пам'яткою міста. Це монастирський комплекс, який відбудовувався, починаючи з перших століть нашої ери, коли Каппадокія стала прихистком для перших християн, що рятуватлися від гонінь Римської імперії. Тут зібрані стародавні скельні церкви з фресками на різноманітні сюжети з Нового Завіту.

 

Ввечері - катання на квадроциклах у Рожевій долині! 

 

День 2 (09.10.2021)

05:00 – політ на кулі (від 85 € - вартість не фіксована), помилуємося сходом сонця над дивовижними і неземними горизонтами Каппадокії!

Сніданок ДОЛИНА ПАШАБА (Виноградники Паши) спочатку отримала таку назву через виноград, який вирощували на схилах скель. Але це не єдина назва долини, яка стала візиткою Каппадокії. Пашаба ще іменується Долиною ченців, тому що свого часу сюди масового йшли монахи. Вони будували в «грибах» поодинокі келії. Базальтові «шапки» грибів не так схильні до вивітрювання, тому тримаються міцно, а «ніжка» із застиглої лави з часом руйнується. Так і утворилися «будиночки для фей».

ДОЛИНА ДЕВРЕНТ (Долина Уяви) – протягом десяти кілометрів тут можна милуватися містичними ландшафтами і химерними утвореннями, частину з яких легко сприйняти за людей і тварин: верблюд і лев, бик і кішка, тюлень і курка, голуби і черепаха ... Ваша уява підкаже і домалює ще десятки персонажів. Дивно, що все це створено природою, а не руками скульптора.

Фотопауза на оглядовому майданчику ЧАТАЛКАЯ "Три красуні" – біля найбільших кам'яних стовпів, що є символом Каппадокії.

УРГЮП – найбільш розвинений туристичний центр Каппадокії. У центрі міста привертає увагу висока скеля - пагорб Темені (Вершина Побажань). Цей пагорб видно практично з будь-якого місця міста і він є хорошим орієнтиром для туристів. Місцеві жителі мешкали в скельних будинках до 1956 року. Зараз більшість з них переїхали у сучасні будинки, а скельні печери використовують у якості комор і гаражів. Утім, ще деякі місцяни досі проживають у висічених в скелях будинках.

ОРТАХІСАР, що у перекладі означає «фортеця поміж іншими» дійсно оточений іншими фортецями і селами і знаходиться між поселеннями Ургюп, Гереме і Учхісар. Крім фортеці тут є безліч церков, каплиць, монастирів, старих будинків і мечетей. Уздовж всієї долини безпосередньо на схилі облаштовано близько 600-700 овочесховищ, де зберігають вирощені в Каппадокії і на узбережжі Середземного моря овочі й фрукти.

Переїзд до ДОЛИНИ ГОЛУБІВ – одного з найпрекрасніших місць Каппадокії протяжністю близько чотирьох кілометрів. Історія цього місця почалася на зламі XIX-XX століть, коли через нестачу родючих грунтів тут почали створювати голубники, адже голуби мимоволі видавали найкраще добриво, яке було необхідним для успішного росту виноградників. Долина голубів - це скупчення скель з численними тунелями, тисячами гніздами-віконцями для голубів. Скелясті стіни долини повсюдно пофарбовані химерними малюнками в червоносиній гамі, які були спеціально нанесені для залучення птахів за допомогою оригінального мінералу.

УЧХІСАР – у перекладі означає «Три фортеці». Учхісар є 60- метровою скелею на висоті 1400 метрів над рівнем моря, яка чудово проглядається з будь-якого куточка Каппадокії. Ця скеля слугувала фортецею від часів хетів. При пануванні сельджуків Учхісар разом з іншими фортецями - Ортахісар і Башхісар відігравав дуже важливі функції в справі оборони держави. Усередині Учхісар – це мережа незліченних тунелів і приміщень. На сьогодні вхід до більшості з них закритий через небезпеку обвалу, але грандіозність цієї системи дуже легко собі уявити. З вершини фортеці відкриється дивовижний вид не лише на прилеглі околиці, а й на вулкани Меліндіз, Ерджияс і Хасан.

Однією з незвичайних пам'яток Каппадокії є БАГЛИДЕРЕ (ДОЛИНА ЛЮБОВІ). Незвичайні скельні утворення Каппадокії - перібаджалари - кам'яні стовпи з однією або декількома верхівками - «шапками» утворилися мільйони років тому в період активних вулканічних вивержень, коли тонни лави і попелу щільним шаром покривали тутешні місця. Згодом м'які породи вимилися під впливом дощів і вітрів, під ними виявилися міцніші утворення, які і виступили на поверхню у вигляді перібаджаларів. Подивитися на ці кам'яні брили висотою від 20 до 30 метрів щорічно приїжджає близько двох мільйонів туристів з різних країн світу.

Одне з найбільших міст Каппадокії – АВАНОС – розташоване на березі Кизил-Ірмак (Червона ріка) - найдовшої річки Туреччини. У місті немає звичних грибів і печерних споруд. Проте воно відоме своєю дивовижною керамікою. Тут не перше тисячоліття добувають червону глину, яка забарвлює воду річки, а гончарний промисел був освоєний ще за часів хетів.

19:00 – повернення до готелю**** в Гореме 

 

День 3 (10.10.2021)

Сніданок 12:00 – 15:00 АДАНА – одне з найдавніших міст Туреччини. Тут безліч визначних пам'яток, чий вік вимірюється тисячоліттями. Візит в Адану - це ціла гастрономічне пригода. Головне місцеве блюдо - Адана-кебаб. Його готують з м'яса молодого баранчика, приправленого гострим червоним перцем. Кебаб обсмажується над розжареним вугіллям і запаморочливо пахне. Ласуни обов'язково повинні спробувати місцеві солодощі, а тим, хто вважає за краще здорове харчування, теж знайдеться, чим поласувати в Адані - цей регіон ще називають «фруктовим раєм».

16:00 – поcелення до готелю**** на узбережжі у МЕРСІНі -перлині Середземномор'я, стародавньому місті з визначною історією, яка налічує понад 8000 років, чудовими краєвидами та старовинними замками. Відпочинок

 

День 4 (11.10.2021)

Сніданок 11:00 – 15:00 ТАРСУС - справжній мегаполіс античного світу, що зараз перетворився на тихе, сонне містечко, де на кожній вулиці дрімає історія. Це - батьківщина святого Павла і місце, де Клеопатра познайомилася з Марком Антонієм. Основні історичні пам'ятки Тарсуса знаходяться досить компактно в центрі міста, все можна обійти пішки. Повернення до готелю Відпочинок на морі

 

День 5 (12.10.2021)

Сніданок Вільний день у Мерсіні. Відпочинок на морі

День 6 (13.10.2021)

Сніданок 12:00 – 14:00 КИЗКАЛЕСІ – курортне містечко, домінантою якого є овіяний сумною легендою Дівочий замок, збудований ще за часів Візантійської імперії. Він знаходиться в 200 метрах від берегової лінії, так що дістатися туди можна лише вплав або на водному велосипеді!

14:30 – 15:30 ПЕЧЕРИ НЕБА І ПЕКЛА. Проїхавши по дорозі від прибережної середземноморської автомагістралі до НАРЛІКУЮ, ми потрапимо до храму Зевса! Відомі як "Печери Неба і Пекла", вони складаєються з двох частин, які сформувалися ще 23 мільйони років тому! Ще до того, як люди з'явилися на Землі! До Небесної печери можна дістатися по сходах, в кінці печери знаходиться чудова церква, яка зустрічає своїх відвідувачів. Ця печера називається "Небеса", тому що вона дуже повітряна, яскрава і дуже легкодоступна, а пекельна печера - зовсім навпаки! Для того, щоб дістатися до неї, потрібне спеціальне альпіністське екіпірування. Її довжина становить 128 метрів, що приблизно дорівнює 35-поверховому будинку!

20:00 – поселення до готелю*** у м. КОНЬЯ.

 

День 7 (14.10.2021)

Сніданок 08:00 – 11:30 КОНЬЯ. Це - одне з найдавніших міст не лише Туреччини, але й світу, вік якого налічує понад 9000 років. Тут легенди переплітаються з історією настільки сильно, що іноді складно відрізнити казку від реальності. Місто зберігає свої архітектурні скарби і містичні оповіді, які притягують щорічно сотні тисяч гостей з усього світу.

16:00 – 21:30 АНКАРА - столиця Туреччини. І хоча вона не користується популярністю серед туристів через віддаленість від узбережжя, мандрівники все ж відвідують її заради ознайомлення з різноманітними пам'ятками. Тут збереглися старовинні споруди римської епохи, є кілька цікавих музеїв і гарних мечетей. А високорозвинена міська інфраструктура забезпечує всі умови для організації комфортного відпочинку.

21.30 – трансфер в аеропорт

 

День 8 (15.10.2021)

02:15 – повернення до Києва

Вартість туру з людини при двомісному розміщенні 440 євро

 

У вартість туру включено:

  • Авіапереліт та усі трансфери
  • готелі**** зі сніданками (розміщення у 2-місних номерах)
  • туристичні податки у готелях (city-tax)
  • користування системою Аудіо-гід 

 

Додатково сплачується:

  • послуги місцевих ліцензованих гідів (10€/ 4-год. екскурсія) – за бажанням (близько 65 євро за весь тур)
  •  10€ - Covid -19 страхування (15€ - туристам від 60 років)