Новий рік у Боснії та Герцеговині 

Автобусний тур 

29.12.2021-06.01.2022


9-денний автобусний тур Новий рік у Боснії та Герцеговині

3 Країни: Хорватія, Боснія і Герцеговина, Сербія

14 Локацій: Загреб, Растоке, Задар, Неум, Стон, Дубровник, Почитель, Кравіце, Любушки,Благай, Мостар, Сараєво, Етно-село «Станішичі», Белград


Вартість туру з людини 410 євро 

День 1 (29.12.2021)

07.00 – виїзд з Києва на комфортабельному автобусі VIP класу

21.00 – 00.00 – проходження українсько - угорського кордону.

Нічний переїзд

 

День 2 (30.12.2021) 

11.00 – 15.00 – ЗАГРЕБ – столиця і найбільше місто Хорватії, де проживає кожен п'ятий житель країни. Загреб утворений злиттям двох історичних населених пунктів - Градец і Каптола у VII ст. Міста активно розвивалися у період середньовіччя, а остаточне злиття відбулося у XVII ст. Велика частина середньовічного Загреба збереглася і донині. Особливу чарівність місту додають численні й розкидані по всьому місту пішохідні зони з затишними кафе і ресторанчиками. До речі, вже вкотре найкращим різдвяним ринком у Європі визнають саме загребський!

17.00 - поселення до готелю ****.

 

День 3 (31.12.2021) 

09.00 – 09.45 – РАСТОКЕ - мальовниче село у невеликому каньйоні - відоме гарними водоспадами і добре збереженими водяними млинами, яких у часи свого максимального розвитку тут було 22. Через свою красу це місце часто називають «Малими Плітвицькими озерами». Тут досі відчутний дивовижний симбіоз між найкрасивішими творами природи та технологічними досягненнями цивілізації минулих століть, коли людство лише починало вчитися використовувати сили природи у своїй життєдіяльності. Растоке приваблює своїми річковими каньйонами, мальовничими водними потоками, чудовими краєвидами та незабутнім природним колоритом.

12.30 – 15.00 – ЗАДАР - це серце Адріатики та музей просто неба, де серед старовинних вуличок застигла спадщина Античності, Середньовіччя та епохи Відродження. Цікаво, що місто є одним з найкрасивіших і найдавніших у Хорватії, але воно не розбещене увагою туристів, незважаючи на велику кількість пам'яток і пам'яток культури, оскільки знаходиться трохи осторонь популярних курортів Південної Далмації. Набережна Петра Крешеміра IV – це не просто визначна пам'ятка Задара, а символ міста. Тут знаходиться унікальна конструкція – морський орган – система з 35 пластикових трубок, вбудована у перфоровані кам'яні щаблі набережної. При взаємодії з морськими хвилями та вітром оригінальний орган перетворює енергію моря на звук і наповнює околиці меланхолійними медитативними мелодіями. А на думку Альфреда Хічкока, у Задарі можна спостерігати найкрасивіші заходи сонця!

19.30 – прибуття до курортного містечка НЕУМ, БОСНІЯ І ГЕРЦЕГОВИНА на узбережжі Адріатичного моря!

Поселення у готелі ****. 21.00 – новорічна Гала вечірка (25€, їжа та напої включено) ЗУСТРІЧ НОВОГО РОКУ!!!! Продовження Гала вечірки

 

День 4 (01.01.2022)

Дуже пізній сніданок. Вільний день у Неумі або (лише для вакцинованих): – факультативна екскурсія до ДУБРОВНИКА або СТОНА.

«Той, хто шукає рай на землі, повинен відвідати Дубровник, оскільки ніде більше не знайти такої величі і заспокоєння, такої краси і гармонії» - Бернард Шоу. Дубровник, разом з Венецією і Амстердамом, включений ЮНЕСКО до трійки найгарніших міст - пам'яток Європи епохи Відродження. Неодмінна частина “пішохідної програми” – прогулянка по фортечному валу: звідси відкриваються чудові панорами Старого міста з червоними дахами будинків на тлі яскравої морської синяви.

СТОН. Велика Хорватська стіна і ферми, на яких вирощують устриць і мідій, - головні багатства цього симпатичного містечка неподалік Дубровника. Перші укріплення тут побудували ще римляни. Пізніше в містечку розвернувся солідний «бізнес» - солевидобуток, завдяки якому бюджет Дубровницької республіки не знав дефіциту. Соляні копальні потрібно було захищати від зовнішніх ворогів. Так на пагорбі у Стоні в XIV столітті з'явилася товстенна 5-кілометрова оборонна стіна, найдовша в Європі і друга в світі - після Китайської. Обід у рибній таверні чи устричній фермі!

 

День 5 (02.01.2021)

Сніданок. 10.00 – 11.30 – ПОЧИТЕЛЬ - місто-фортеця, засноване боснійцями наприкінці XІV століття для захисту від турецьких набігів, а з 2007 року включено до переліку ЮНЕСКО. І це цілком виправдано – це містечко просто приголомшливе! Це суцільна пам'ятка: старовинні будиночки, вузькі бруковані вулички, які вздіймаються вгору до фортеці, гранатові сади і види на долину і річку Неретва. З особливих місць варто відзначити мечеть і медресе Шишмана Ібрахім-Паші (Хаджі Алії) XVI століття, хаммам, заїжджий двір і вежу XVIІ століття, численні оглядові майданчики, і звичайно ж фортецю! Туристам дуже пощастило, що багато споруд збереглися у своєму первісному вигляді.

12.00 – 13.30 Требіжат — незвичайна річка. Вона постійно ховається під землю, а потім знову виходить на поверхню. До містечка Студенці річка тече неквапливо, поділяється на безліч потоків, що струмують серед густих лісових чагарників. І раптом вода стрімко падає з висоти 26-28 метрів до природного амфітеатру — кожен потік окремо. Виходить не один водоспад, а десятки, що утворюють півкільце діаметром 120 метрів.

ВОДОСПАД КРАВІЦЕ приваблює туристів протягом усього року. І влітку, коли є водні розваги, а бризки холодної води тільки освіжають. І взимку, коли навколишній ліс припадає снігом, видовище стає фантастичним. Щоправда, дуже рідкісним, сніг тут трапляється нечасто.

14.00 – 15.30 За сім кілометрів від Кравіце розташоване старовинне місто ЛЮБУШКИ. Тут уже кілька століть вирощують інжир, виноград, тютюн, займаються виробництвом сиру. З іншого боку, у Любушках на початку 1880-х гг. була відкрита виноробня, що є найстарішою у всій Боснії та Герцеговині. Винороби займаються виробництвом таких сортів вина, як «Меджугор'я» та «Жилявка» (місцеві сорти), а також «Каберне», «Совіньйон», «Мерло». Дегустація місцевих вин.

17.00 – поселення до готелю**** у м. БЛАГАЙ. Це невелике, але дуже цікаве місце. Тут жили дервіші і королі! У печері прямо під горою б'є джерело - звідси бере початок річка Буна, утворюючи гарний водоспад. По обидва боки річки розташувалися кафе і ресторанчики, що дозволяють одночасно з прийомом їжі милуватися красою цього місця. Будиночок дервішів до сих пір стоїть цілий і неушкоджений. Раніше будь-який мандрівник міг зупинитися тут абсолютно безкоштовно.

 

День 6 (03.01.2022)

Сніданок. 10.00 – МОСТАР – сьогодні це мирне європейське містечко, яке виглядає майже так само, як до війни. Однак в середині 90-х минулого століття Мостар ледь не позбувся увсіх своїх пам'яток, ключовою з яких є Старий міст, що був побудований турками через річку Неретву в XVI столітті. У Мостарі, місті трьох релігій, цей міст служив засобом зв'язку між мусульманськими боснійцями і християнами, а сьогодні - став символом повернення до простого і мирного життя.

17.00 – повернення до готелю**** у м. БЛАГАЙ

 

День 7 (04.01.2022)

Сніданок. 11.00–15.00 САРАЄВО — справжня подорож у минулі століття. Башчаршія — по-східному колоритний турецький квартал — був збудований у XV-XVI століттях. Центральні райони, де зосереджена більшість торгових закладів, з'явилися в роки австроугорського панування і багато в чому нагадують історичні квартали Відня. Сараєво притягує неповторним колоритом. Нещодавно він пережив руйнівну війну, однак стрімке відродження принесло звання міста Європи, що найшвидше оновлюється. 

19.00 – поселення у готель**** в етно-селищі "СТАНІШИЧІ", БОСНІЯ І ГЕРЦЕГОВИНА. Етно-село, немов поза часом і простором, повертає нас до природи і предків, простоти колишнього способу життя. Село було засноване у 2003 році завдяки натхненню Бориса Станішича. Упродовж декількох років він подорожував сербськими селами у центральній частині Боснії в пошуках старих будинків і об'єктів. Результатом є справжнє гірське село в центральній частині рівнини Семберське. 

 

День 8 (05.01.2022)

Сніданок 10.00 – виїзд з готелю

14.00 – 19.00 БЕЛГРАД - одне з стародавніх європейських міст, найбільше в Сербії і столиця колишньої Югославії. Химерна суміш східної і західної культур створює неповторну чарівність сучасного Белграда. Серце міста розташовано на місці злиття річок Сави і Дунаю, на цьому кордоні здіймається середньовічна фортеця Калемегдан. Белград - це нерозгадана таємниця у серці Балканського півострова, яку щороку приїжджають відкривати тисячі гостей з усього світу. Дивовижний, таємничий, багатокультурний - все це він, великий і стародавній Белград.

Нічний переїзд

 

День 9 (06.01.2022)

20.00 – прибуття до Києва

Вартість туру з людини 410 євро 

 

У вартість туру включено:

  • проїзд на комфортному автобусі
  • відвідини УСІХ міст, зазначених у програмі туру
  • готелі**** зі сніданками (2-місні номери, при підселенні можливий тримісний номер)
  • туристичні податки у готелях (city-tax)
  • користування системою Аудіо-гід

 

Додатково сплачується:

  • послуги місцевих ліцензованих гідів (5€ за год. екскурсії) – за бажанням (орієнтовно 60 євро за весь тур)
  • 10€ - Covid-19 страхування (15€ - туристам від 60 років) (можливість самостійного оформлення)
  • 45€ - 5 вечерь у готелях
  • 25€ - Новорічна Гала вечірка (за бажанням)
  • умови в'їзду у зв'язку з Covid-19 - повна вакцинація боа ПЛР-тест