Гранд тур по Балканам

01.05.2020-12.05.2020

Група закрита

 

11-денний автобусний ГРАНД ТУР по БАЛКАНАМ

9 Країн: Болгарія, Туреччина, Греція, Албанія, Македонія, Чорногорія, Хорватія, Боснія і Герцоговина, Сербія

14 Міст: Велико-Тирново, Поморіє, Стамбул (2 дні), Метеора, Касторія, Поградец, Охрид, Тирана, Будва, Котор, Дубровник, Сараєво, Етно-село «Станішичі», Белград

 

Вартість туру з людини при двомісному розміщенні 450 євро

День 1 (01.05.2020)

07.00 – виїзд з Києва на комфортабельному автобусі зі спальними місцями.

 

День 2 (02.05.2020)

10.00-13.00 ВЕЛИКО-ТИРНОВО. Це чарівне місто є не лише туристичною перлиною Болгарії, але й зберігає колишню красу великої імперії. За часів Другого Болгарського Царства (XII-XIVст.) Царевець (давня назва Велико-Тирново) був столицею держави і оспівувався поетами як одне з найгарніших міст на Балканах. Сучасне місто-заповідник Велико-Тирново - це чудові пагорби величного міста, визначні пам'ятки історії, культури та архітектури, а також унікальна житлова забудова.

16.00 – поселення до готелю*** у м. ПОМОРІЄ на чорноморському узбережжі Болгарії

 

День 3-4 (03.05.2020-04.05.2020)

Сніданок. Переїзд до Туреччини. 14.00 – СТАМБУЛ*, ТУРЕЧЧИНА. Поселення до готелю****. «О, Захід є Захід, Схід є Схід, і з місць вони не зійдуть» - так писав у своєму вірші Ред’ярд Кіплінг. Але цю мудрість спростовує Стамбул, перебуваючи безпосередньо на кордоні Європи та Азії, є символом переплетення двох культур. Він розташований по обидві сторони Босфорської протоки, що з'єднує три моря: Чорне, Мармурове і Середземне. Стамбул, одне з найдавніших міст світу з величезною історією, в різний час встиг побувати столицею трьох імперій: Римської, Візантійської та Османської. Його минуле відображене в численних пам'ятках історії та культури: Блакитна мечеть, Cобор Святої Софії, Палац Султанів Топкапи, Базиліка Йеребатан, гробниці Сулеймана Прекрасного і Роксолани. Це лише невеликий перелік того, що ми встигнемо побачити в цьому найгарнішому турецькому місті.

На наступний день - сніданок, продовження знайомства зі Стамбулом. 21.00 – виїзд.

 

День 5 (05.05.2020) 10.00-13.00 - МЕТЕОРА, ГРЕЦІЯ - унікальний та загадковий пам'ятник візантійської епохи, одне з найгарніших місць у Греції, що називають восьмим чудом світу. Метеора грецькою означає «той, що парує в повітрі». Це комплекс з гігантських скель, які з плином часу набули найхимерніших форм. Саме тут у XII столітті влаштувалися втомлені від мирської суєти відлюдники, які побудували 24 монастиря на вершинах скель. До сьогодні з усієї великої спадщини Метеори дожили лише чотири найбільших монастиря. Оцінивши нерукотворну працю природи і рукотворну - ченців, ЮНЕСКО у 1988 році внесла монастирі Метеори до переліку об'єктів всесвітньої спадщини.

15.30 – поселення до готелю*** у м. КАСТОРІЯ, ГРЕЦІЯ. На висоті шістсот п'ятдесяти метрів над рівнем моря розташувалося надзвичайно цікаве місто - Касторія. Розріджене повітря високогір'я п'янить і навіває спокій. Затишні старовинні вулички з великою кількістю церков на них готові поділитися таємницями давніх часів. Головна визначна пам'ятка цього регіону - озеро Орестіада - гірська перлина з найчистішими водами. Касторія відома своїми фабриками з виготовлення хутряних виробів. Шубу на будь-який смак і фасон можна купити тут безпосередньо у виробника. Багатий вибір моделей, висока якість обробки хутра приваблює покупців з усієї Європи.

День 6 (06.05.2020) Сніданок. 12.00 – 16.00 ОХРИД*, МАКЕДОНІЯ. Стародавній Охрид відомий незрівнянними архітектурними пам'ятками. У 80-х роках минулого століття його внесено до переліку ЮНЕСКО. Сьогодні Охрид називають "слов'янським Єрусалимом», адже на македонському узбережжі Охридського озера розташовано 365 діючих православних церков.

18.00 – поселення до готелю **** у м. ПОГРАДЕЦ на албанському узбережжі Охридського озера - найглибшої (більше 300 м) водойми Балкан. Поградец - один з найгарніших албанських курортів, місто з багатою історією. Він розташований на південному сході Албанії в 140 кілометрах від Тирани. Назва міста пов'язана зі старовинною сербської фортецею. Курорт відомий м'яким кліматом, чудовими гірськими пейзажами, озером Охрід з рідкісною рибою коран і іншими перевагами для чудового відпочинку. На курорті є безліч пам'яток: національний парк Дрілона з підземними водними джерелами, християнська базиліка V століття, музей Лінський мозаїки, стародавній міст Голіку і, звичайно ж, безліч сувенірних крамниць, магазинів і ресторанів.

 

День 7 (07.05.2020)

Сніданок. 11.00-15.00 ТИРАНА*, АЛБАНІЯ. З давніх часів, ніби ховаючись від небажаних поглядів, на заході Балканського півострова простягається «земля Сканденберга і нащадків гірських орлів». У багатьох є досить мізерні відомості про Албанію, але при її відвідуванні приємно вражає відкриття самобутньої, красивою, доброзичливою країни з чудовим кліматом. Тирана не має великої кількості пам'яток, але вона здатна підкорити своєю надихаючою сумішшю сучасної інфраструктури, цивілізації та культурних цінностей, що робить її унікальною.

19.00 - БУДВА, ЧОРНОГОРІЯ. Поселення до готелю *** на узбережжі Адріатичного моря. У цьому місті Чорногорія постає у всій своїй красі та різноманітності. Старе місто було зруйноване землетрусом в 1979 році, проте у даний час успішно відновлене. Тут є три музеї, церкви і фортеця, високі вали якої оточують центральну площу Старого міста.

День 8 (08.05.2020)

Сніданок. 09.00-11.00 КОТОР, ЧОРНОГОРІЯ. На цілому узбережжі Адріатичного моря немає іншого такого міста, де середньовічна архітектура збереглася настільки ж добре, як у старій частині Котора. До того ж, збереглася не фрагментарно, а у вигляді цілого містечка. Саме за цю унікальну цілісність Старий Котор було визнано всесвітнім культурним надбанням і взято під охорону ЮНЕСКО. Місто знаходиться на березі Которської затоки у фьорді, який за своєю красою є унікальним на всьому Середземномор'ї. 

13.00-22.00 ДУБРОВНИК, ХОРВАТІЯ. «Той, хто шукає рай на землі, повинен відвідати Дубровник, оскільки ніде більше не знайти такої величі і заспокоєння, такої краси і гармонії» - Бернард Шоу. Дубровник, разом з Венецією і Амстердамом, включений ЮНЕСКО до трійки найгарніших міст - пам'яток Європи епохи Відродження.

Нічний переїзд.

 

День 9 (09.05.2020)

08.00-13.00 САРАЄВО*, БОСНІЯ І ГЕРЦЕГОВИНА — справжня подорож у минулі століття. Башчаршія — по- східному колоритний турецький квартал — був збудований у XV-XVI століттях. Центральні райони, де зосереджена більшість торгових закладів, з'явилися в роки австро-угорського панування і багато в чому нагадують історичні квартали Відня. Сараєво притягує неповторним колоритом. Нещодавно він пережив руйнівну війну, однак швидке відродження принесло столиці Боснії та Герцеговини звання міста Європи, що найшвидше оновлюється.

17.00 – поселення у готель***** в етно-селищі "СТАНІШИЧІ", БОСНІЯ І ГЕРЦЕГОВИНА (www.etno-selo.com). Етно-село, немов поза часом і простором, повертає нас до природи і предків, і в нас пробуджується захоплення простоти колишнього способу життя. Село було засноване у 2003 році завдяки натхненню Бориса Станішича. Упродовж декількох років він подорожував сербськими селами у центральній частині Боснії в пошуках старих будинків і об'єктів. Результатом є справжнє гірське село в центральній частині рівнини Семберське

 

День 10 (10.05.2020)

Сніданок. 11.00 – 15.00 БЕЛГРАД*, СЕРБІЯ - одне з стародавніх європейських міст, найбільше в Сербії і столиця колишньої Югославії. Химерна суміш східної і західної культур створює неповторну чарівність сучасного Белграда. Серце міста розташовано на місці злиття річок Сави і Дунаю, на цьому кордоні здіймається середньовічна фортеця Калемегдан. Белград - це нерозгадана таємниця у серці Балканського півострова, яку щороку приїжджають відкривати тисячі гостей з усього світу. Дивовижний, таємничий, багатокультурний, близький по духу - все це він, стародавній Белград.

Нічний переїзд

 

День 11 (11.05.2020)

17.00 – прибуття до Києва

 

 

Вартість туру з людини при двомісному розміщенні 450 євро

 

У вартість туру включено:

  • проїзд на комфортному автобусі
  • відвідини УСІХ міст, зазначених у програмі туру
  • готелі 3* зі сніданками (2-місні номери)
  • туристичні податки у готелях (city-tax)
  • користування системою Аудіо-гід
  • спальне місце в автобусі під час нічних переїздів

 

Додатково сплачується:

  • *-послуги місцевих ліцензованих гідів (5€ за год. екскурсії) – за бажанням
  •  5€ - страхування (10€ - туристам від 60 років)