Гранд тур по Балканам

Автобусний тур. Є чоловіче підселення

04.09.2021-14.09.2021

 

11-денний автобусний ГРАНД ТУР по БАЛКАНАМ

7 Країн: Сербія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Албанія, Македонія

20 Локацій: Нові Сад, Етно-село «Станішичі», Сараєво, Благай, Мостар, Котор, Будва, Тирана, Дуррес, Гірокастра, Блакитне Око, Месопотамія, Сарагда, Ксаміль, Бутринт, Берат, Поградец, Охрид, Скоп'є, Белград

 

Вартість туру з людини при двомісному розміщенні 485 євро 

День 1 (04.09.2021)

07.00 – виїзд з Києва на комфортабельному автобусі.

21.00 – 23.00 – проходження українсько - румунського кордону

 

День 2 (05.09.2021)

07.00 – 08.00 – проходження румунського – сербського кордону

10.00 – 13.00 – НОВІ САД, СЕРБІЯ, який називають «культурною столицею Балкан», адже тут знаходяться різноманітні музеї, проходять численні міжнародні фестивалі. Історичний центр міста дуже схожий на Прагу чи Відень. І це цілком зрозуміло, адже Нові Сад - адміністративний центр Воєводини, області, яка довгий час залишалася частиною Австро-Угорщини. Це "класичне" невеличке європейське містечко, з доброзичливими людьми і чудовою архітектурою.

16.00 – поселення у готель**** в етно-селищі "СТАНІШИЧІ", БОСНІЯ І ГЕРЦЕГОВИНА. Етно-село, немов поза часом і простором, повертає нас до природи і предків, простоти колишнього способу життя. Село було засноване у 2003 році завдяки натхненню Бориса Станішича. Упродовж декількох років він подорожував сербськими селами у центральній частині Боснії в пошуках старих будинків і об'єктів. Результатом є справжнє гірське село в центральній частині рівнини Семберське.

 

День 3 (06.09.2021)

Сніданок. 12.00–16.00 САРАЄВО, БОСНІЯ І ГЕРЦЕГОВИНА — справжня подорож уминулі століття. Башчаршія — по-східному колоритний турецький квартал — був збудований у XV-XVI століттях. Центральні райони, де зосереджена більшість торгових закладів, з'явилися в роки австро-угорського панування і багато в чому нагадують історичні квартали Відня. Сараєво притягує неповторним колоритом. Нещодавно він пережив руйнівну війну, однак стрімке відродження принесло звання міста Європи, що найшвидше оновлюється.

18.00 – поселення до готелю**** у м. БЛАГАЙ. Це невелике, але дуже цікаве місце. Тут жили дервіші і королі! У печері прямо під горою б'є джерело - звідси бере початок річка Буна, утворюючи гарний водоспад. По обидва боки річки розташувалися кафе і ресторанчики, що дозволяють одночасно з прийомом їжі милуватися красою цього місця. Будиночок дервішів до сих пір стоїть цілий і неушкоджений. Раніше будь-який мандрівник міг зупинитися тут абсолютно безкоштовно. 

День 4 (07.09.2021)

Сніданок. 08.30–11.00 МОСТАР – сьогодні це мирне європейське містечко, яке виглядає майже так само, як до війни. Однак в середині 90-х минулого століття Мостар ледь не позбувся увсіх своїх пам'яток, ключовою з яких є Старий міст, що був побудований турками через річку Неретву в XVI столітті. У Мостарі, місті трьох релігій, цей міст служив засобом зв'язку між мусульманськими боснійцями і християнами, а сьогодні - став символом повернення до простого і мирного життя.

15.00 – 17.00 КОТОР, ЧОРНОГОРІЯ. На усьому узбережжі Адріатичного моря немає іншого міста, де середньовічна архітектура збереглася настільки ж добре, як у старій частині Котора. До того ж, збереглася не фрагментарно, а у вигляді цілого містечка. Саме за цю унікальну цілісність Старий Котор було визнано всесвітнім культурним надбанням і взято під охорону ЮНЕСКО. Місто знаходиться на березі Которської затоки у фьорді, який за своєю красою є унікальним на всьому Середземномор'ї.

18.00 – БУДВА, ЧОРНОГОРІЯ. Поселення до готелю *** на узбережжі Адріатичного моря. У цьому місті Чорногорія постає у всій своїй красі та різноманітності. Старе місто було зруйноване землетрусом в 1979 році, проте у даний час успішно відновлене. Тут є три музеї, церкви і фортеця, високі вали якої оточують центральну площу Старого міста

 

День 5 (08.09.2021)

Сніданок. 13.00 – 16.00 – ТИРАНА, АЛБАНІЯ. З давніх часів, ніби ховаючись від небажаних поглядів, на заході Балканського півострова простягається «земля Сканденберга і нащадків гірських орлів». У багатьох є досить мізерні відомості про Албанію, але при її відвідуванні приємно вражає відкриття самобутньої, красивою, доброзичливою країни з чудовим кліматом. Тирана не має великої кількості пам'яток, але вона здатна підкорити своєю надихаючою сумішшю сучасної інфраструктури, цивілізації та культурних цінностей, що робить її унікальною.

17.00 – Поселення до готелю *** на узбережжі Адріатичного моря у м. ДУРРЕС, що знаходиться у 40 км від Тирани. Пляжна лінія Адріатичного моря в Дурресі розтягнулася на 15 км. Пляжі мають сипучий білий пісок і пологий вхід до моря. Досить часто глибина починається лише після 50 метрів від берега. Дуррес – це місто з багатовіковою історією. На початку XX століття він навіть встиг побувати столицею Албанії. Тут збереглося безліч пам'яток різних епох: амфітеатр для гладіаторських боїв часів римського панування, руїни фортеці з оборонними вежами - візантійською та венеціанською, королівська вілла Ахмета Зогу - часів становлення незалежної Албанії в XX столітті.

 

День 6 (09.09.2021)

Сніданок. 11.00 – 14.00 – ГІРОКАСТРА - місто під охороною ЮНЕСКО на півдні Албанії, рідкісний приклад добре збереженого міста часів Османської імперії. Назва в перекладі означає «срібна фортеця», яка тут існує як мінімум з I ст. Проте сучасний середньовічний замок з'явився у XIII столітті, після чого місто стало розростатися. Вузькі мощені вулиці в'ються навколо безлічі характерних кам’яних будинків-веж з дахами зі сланцю. Це місто часто називають музеєм під відкритим небом, адже приголомшливий стан його архітектури зобов'язаний диктатору Енверу Ходжи, який понад 40 років зберігав Албанію в ізоляції і направляв значні кошти у своє рідне місто.

Далі через перевал Музіна ми їдемо на джерело БЛАКИТНЕ ОКО, що є найгарнішим місцем на півдні Албанії. Кришталево-чиста вода з яскравою синьою «плямою» посередині, багатовікові, казкові дерева, хащі гігантських смарагдових лопухів, серед яких літають фантастичні бірюзові метелики. Все це робить це місце по-справжньому чарівним і запам'ятовується мандрівникам надовго! По дорозі оглянемо монастир Святого Миколая, що був заснований ще на початку VIII століття на місці античного язичницького храму. На стінах монастиря збереглися унікальні барельєфи із зображенням міфічних тварин! А сам монастир знаходиться у містечку під назвою МЕСОПОТАМІЯ!

16.00 – розміщення в готелі ***/**** у м. САРАНДА на березі Іонічного моря Відпочинок на морі

День 7 (10.09.2021)

Сніданок. 10.00 – 15.00 КСАМІЛЬ - одне з найпівденніших курортних селищ Албанії, яке називають «албанськими Мальдівами». Завдяки бірюзовій воді Іонічного моря і білосніжним пляжам тутешні види насправді нагадують Мальдіви і зовсім не асоціюються з Балканами. Ксаміль є частиною національного заповідника БУТРИНТ, в якому, окрім чудових стародавніх будівель, є дивовижна алея, її багатовікові евкаліпти «пам'ятають» Алі-Пашу, Наполеона, Байрона та інших видатних особистостей. На нас чекає прогулянка по античному місту.

На території Національного Парку знаходиться озеро Бутринт, яке є одним з найбільших в країні. Крім того - це єдине місце в Албанії, де добувають мідії, тому практично в усіх місцевих тавернах і ресторанах можна спробувати дивовижно смачні страви з морепродуктів!

Після Бутринту ми їдемо до фортеці Лекурсі і замку, який був побудований в 1537 році Султаном Сулейманом Пишним! На території замку є оглядовий майданчик, з якого відкриваються чудові види на усе місто Саранда, безкрає Іонічне море і грецький острів Корфу.

16.00 – повернення до готелю. Відпочинок на морі

 

День 8 (11.09.2021)

Сніданок. 10.00 – 13.00 – БЕРАТ. Крізь похмурий комуністичний період в Албанії збереглося лише два історичних старих міста - Гірокастра і Берат (обидва - у спадщині ЮНЕСКО). І якщо Гірокастра збереглася завдяки тому, що це було рідне місто диктатора Енвера Ходжі, то Берат уцілів лише дивом. Берат - це місто-музей, а його старовинна фортеця - ледь не єдина в країні. При погляді на місто складається враження, що місцеві жителі люблять світло більше за інших. Таку ілюзію створює те, що у кожному з будинків у кілька разів більше вікон, ніж зазвичай. Завдяки цій особливості Берат називають ще й «Містом тисячі вікон».

16.30 – поселення до готелю **** у м. ПОГРАДЕЦ на албанському узбережжі Охридського озера - найглибшої (понад 300 м) водойми Балкан. Це один з найгарніших албанських курортів, місто з багатою історією. Назва міста пов'язана зі старовинною сербської фортецею. Курорт відомий м'яким кліматом, чудовими гірськими пейзажами, озером Охрід з рідкісною рибою коран. На курорті є безліч пам'яток: національний парк Дрілона з підземними водними джерелами, християнська базиліка V століття, музей Лінської мозаїки, стародавній міст Голіку і, звичайно ж, безліч сувенірних магазинів і ресторанів.

 

День 9 (12.09.2021)

Сніданок. 10.00 – 14.00 – ОХРИД, МАКЕДОНІЯ. Стародавній Охрид відомий незрівнянними архітектурними пам'ятками. У 80-х роках минулого століття його внесено до переліку ЮНЕСКО. Сьогодні Охрид називають "слов'янським Єрусалимом», адже на македонському узбережжі Охридського озера розташовано 365 діючих православних церков.

17.00 – поселення до готелю*** у СКОП'Є - столиці країни, міста з драматичною і захоплюючою історією. У 1963 році в Скоп'є стався найсильніший землетрус, в результаті якого була зруйнована значна частина історичних і культурних об'єктів. Завдяки старанням місцевих жителів ряд культурних пам'яток вдалося відновити. Для цікавого відпочинку тут є буквально все: затишні вулички, старовинні палаци і розкішні парки, магазини та ринки, і, звичайно ж, безліч ресторанів і центрів розваг.

 

День 10 (13.09.2021)

Сніданок. 15.00 – 19.00 Белград, Сербія - одне з стародавніх європейських міст, найбільше в Сербії і столиця колишньої Югославії. Химерна суміш східної і західної культур створює неповторну чарівність сучасного Белграда. Серце міста розташовано на місці злиття річок Сави і Дунаю, на цьому кордоні здіймається середньовічна фортеця Калемегдан. Белград - це нерозгадана таємниця у серці Балканського півострова, яку щороку приїжджають відкривати тисячі гостей з усього світу. Дивовижний, таємничий, багатокультурний, близький по духу - все це він, великий і стародавній Белград.

Нічний переїзд

 

День 11 (14.09.2021)

22.00 – прибуття до Києва

Вартість туру з людини при двомісному розміщенні 485 євро

 

У вартість туру включено:

  • проїзд на комфортному автобусі
  • відвідини УСІХ міст, зазначених у програмі туру
  • готелі***/**** зі сніданками (2-місні номери)
  • туристичні податки у готелях (city-tax)
  • користування системою Аудіо-гід 
  • спальне місце в автобусі під час нічних переїздів

 

Додатково сплачується:

  • *-екскурсії (5€ за год. екскурсії) – за бажанням (Сараєво, Тірана, Охрид, Бран+Брашов - орієнтовно 50 євро за весь тур)
  • 10€ - Covid-19 страхування (15€ - туристам від 60 років)
  • ПЛР-тести